Andrzejki z muzeum i „Kropelkami Rosy”

W siedzibie Dziecięcego Zespołu Regionalnego ,,Kropelki Rosy” przy ul. Warszawskiej 24 w Łukowie, zgodnie z tradycją, w dniu 30 listopada zorganizowano wieczór andrzejkowy. Do wspólnej zabawy członkowie Zespołu zaprosili swoich przyjaciół z Muzeum Regionalnego w Łukowie. Był to niezapomniany wieczór pełen wróżb i niespodzianek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wieczoru andrzejkowego przygotowanego przez nasze muzeum dla młodszej grupy Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Kropelki Rosy”. Podczas tego niezwykłego spotkania pracownicy muzeum przybliżyli dawne tradycje związane z Andrzejkami. Dzieci miały również możliwość wzięcia udziału w tradycyjnych wróżbach tj. lanie wosku czy wróżba z łódeczek zrobionych z łupin orzecha. W przerwach między wróżbami wysłuchaliśmy piosenek z repertuaru zespołu. Wieczór andrzejkowy był już kolejną okazją do wspólnego spotkania Zespołu z naszą placówką. W ubiegłym roku dzieci tańczące w Zespole gościły na wspólnej zabawie andrzejkowej w Muzeum Regionalnym.