Ferie zimowe 2023 z Muzeum Regionalnym w Łukowie ph. ,,Czym zajmowały się nasze babcie”

przez | 11 stycznia 2023

Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza dzieci oraz młodzież do odwiedzenia placówki podczas ferii zimowych . W okresie od 16 do 27 stycznia 2023 r. odbywać się będą warsztaty z zakresu robótek ręcznych ph. ,,Czym zajmowały się nasze babcie”, podczas których będzie można nauczyć się haftu oraz spróbować swoich sił w wyszywaniu.

Haftowanie oraz wyszywanie były niegdyś zajęciami naszych babć. To one swoimi sprawnymi palcami tworzyły dla nas ubrania, firany, serwetki oraz obrusy. Dziś wszelkie robótki ręczne wróciły do łask. Po igły, kordonki i kolorowe nitki sięgają nawet młodzi ludzie. Obecnie prace ręczne stanowią hobby, sposób na zarobek, a nie przymus. Do wyboru mamy mnóstwo nici, sznurków oraz kordonków. Duża gama kolorów oraz materiał, z jakiego powstała dana nitka sprawia, że masz w czym przebierać, a Twoje dzieła będą ciekawe i oryginalne. Muzeum zapewnia wszystkie materiały. Czas spędzony razem z nami będzie ciekawym i przyjemnym odpoczynkiem. Gwarantujemy wspólną, niezapomnianą zabawę! Zapraszamy do udziału w warsztatach.

Zasady uczestnictwa:

  • zajęcia trwają od godz. 10.00 do godz. 14.00 (pon. – pt.);

  • koszt zajęć: 7 zł od uczestnika za dzień warsztatów;

  • ilość miejsc ograniczona;

  • zapisy pod numerem 25 798 27 16 lub w gmachu Muzeum.


W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 25 798 27 16 w godzinach 8:00 – 16:00 lub mailowo na adres biuro@muzeum.lukow.pl