Konferencja historyczna ,,Wyklęci – Niepokonani Ziemi Łukowskiej” oraz wystawa prac chor. Antoniego Dołęgi ps. ,,Znicz”.

W dniu 10.04.2017 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie o godz. 12:00 odbędzie się Konferencja historyczna ,,Wyklęci – Niepokonani Ziemi Łukowskiej” – II edycja. Jej uczestnicy usłyszą wykład na temat ,,Podziemia niepodległościowego w latach 1944 – 1956 na Lubelszczyźnie”, który wygłosi dr Justyna Dudek z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, w roli prelegenta wystąpi również Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Tadeusz Brzozowski, który przybliży historię chorążego Antoniego Dołęgi ps. ,,Kulawy Antek”. Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli również okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych, a także zobaczyć wystawę prac chor. Antoniego Dołęgi oraz fotografii żołnierzy WiN Obwód Łuków, autor: Ronald Werelich, opracowanie graficzne: Robert Wysokiński.

Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Tadeusz Brzozowski, Muzeum Regionalne w Łukowie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie.

Serdecznie zapraszamy.