Wystawa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

Muzeum Regionalne w Łukowie włączając się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski przygotowało okolicznościową wystawę upamiętniającą to wydarzenie.

 

18 kwietnia 2016 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbyła się uroczysta sesja trzech samorządów poświęcona 1050. rocznicy Chrztu Polski. Z tej okazji Muzeum Regionalne w Łukowie przygotowało okolicznościową wystawę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz zwiedzenia wystawy w gmachu muzeum.

 

 

Wizyta w Hucie Szkła Gospodarczego „Dąbrowa” T. Wrześniak w Hucie Dąbrowie

6 kwietnia 2016 r. pracownicy Muzeum Regionalnego w Łukowie odwiedzili Hutę Szkła Gospodarczego „Dąbrowa” T. Wrześniak w Hucie Dąbrowie. Głównym celem wizyty było pozyskanie eksponatów na wystawę pt. ,,Huta Dąbrowa kolebką przemysłu szklarskiego w powiecie łukowskim”. Uroczyste otwarcie tej wystawy będzie miało miejsce 14 maja 2016 r. podczas tegorocznej Nocy Muzeów. W tym dniu będzie można osobiście odwiedzić zarówno hutę szkła jak i wszystkie placówki muzealne znajdujące się w naszym powiecie tj. Muzeum Regionalne w Łukowie, Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Więcej informacji o tym wydarzeniu już niebawem.