Warsztaty bożonarodzeniowe pt. ,,Coraz bliżej Święta” w Muzeum Regionalnym w Łukowie

przez | 15 listopada 2022

Muzeum Regionalne w Łukowie w okresie przedświątecznym zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych pt. ,,Coraz bliżej Święta”. Tegoroczne zajęcia mogą się odbyć zarówno w budynku muzeum łącznie ze zwiedzaniem wystaw muzealnych, jak i w formie wyjazdowej w świetlicach, szkołach i placówkach oświatowych (dla większej liczby grup). Warsztaty odbędą się w dniach 30 listopada21 grudnia 2022 r. Jak co roku będzie to okazja do stworzenia pięknych dekoracji choinkowych z kolorowego opłatka, a także wysłuchania opowieści o dawnych obrzędach i zwyczajach świątecznych.

Ze swej strony zapewniamy niezbędne materiały, pomoc i fachową poradę. Warsztaty poprowadzi pani Edyta Sak. Na zgłoszenia czekamy w gmachu muzeum lub pod telefonem (25) 7 98 27 16. Koszt zajęć – 7 zł od osoby.

Serdecznie zapraszamy.

Światy, gwiazdy i kołyseczki z opłatka
Dekoracje z opłatka wieszane tradycyjnie wraz z jabłkami i orzechami pod sufitem (pod gałązką jedliny lub słomianym pająkiem) to jedne z najstarszych ozdób bożonarodzeniowych jakimi przystrajano domy w okresie świąt Bożego Narodzenia, w czasach nim do naszych domów zawitała choinka. Na warsztatach z delikatnych opłatków wykonać można delikatne światy – kuliste formy przestrzenne, małe kołyseczki i gwiazdy.