,,Ziemia Łukowska – miejsce przyjazne pszczołom” – konkurs fotograficzny oraz lekcje muzealne

przez | 14 maja 2021

Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łukowskiej oraz firmą Syngenta Polska Sp. z.o.o rozpoczyna realizację projektu pt. „Ziemia Łukowska – miejsce przyjazne pszczołom”. Zaplanowano szereg działań mających na celu promocję pszczelarstwa na Ziemi Łukowskiej oraz zachęcenie do tworzenia i obserwacji miejsc przyjaznych pszczołom.

Osoby, które lubią fotografować zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Przedmiotem konkursu będzie wykonanie pracy fotograficznej ukazującej miejsca przyjazne pszczołom na Ziemi Łukowskiej (tj. kwiaty, łąki kwietne, ogrody, balkony, ule, pasieki i inne miejsca związane z pszczołami). Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 18 roku życia i osoby dorosłe. Na prace czekamy do 16.07.2021 r. Zdjęcia uczestników konkursu będą również brały udział w głosowaniu na stronie FB naszego muzeum. Fotografia, która otrzyma najwięcej polubień otrzyma nagrodę specjalną. Wręczenie nagród nastąpi podczas Święta Miodów Ziemi Łukowskiej lub w siedzibie muzeum, jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie. Regulamin konkursu wraz z oświadczeniem dostępny jest poniżej.

Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w lekcjach muzealnych o tematyce pszczelarskiej. Podczas lekcji muzealnej wyświetlany będzie również film edukacyjny o pszczołach. Uczestnicy lekcji muzealnych otrzymają pakiety nasion roślin miododajnych, przygotowane przez firmę Syngenta Polska Sp. z.o.o. do wysiania na balkonach i w ogrodach. Rezerwacja lekcji pod numerem telefonu 25 798 27 16 lub w gmachu muzeum. Cena lekcji muzealnej – 5 zł od osoby.

Pragniemy również przeprowadzić akcję pt. „Pomagamy pszczołom”. W ramach tej akcji na podwórku muzeum umieszczone zostaną donice z roślinami miododajnymi. Rośliny te zostaną posiane przez młodzież wspólnie z pracownikami muzeum. Na posesji muzeum zawieszony zostanie hotel dla pszczół, przekazany przez firmę Syngenta Polska Sp. z.o.o. Zachęcamy również do tworzenia kwietnych ogródków na swoich posesjach i tarasach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach. Informujemy również, że wszystkie nasze działania są przeprowadzane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Więcej informacji na stronie internetowej naszego muzeum.

Regulamin Ziemia łukowska miejsce przyjazne pszczołom.

oświadczenie – Ziemia Łukowska – miejsce przyjazne pszczołom.