Dożynki Wojewódzkie w Radawcu z udziałem Muzeum Regionalnego w Łukowie

przez | 13 września 2022

W dniu 11 września 2022 r. na lotnisku w Radawcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie, w których wzięła udział delegacja Powiatu Łukowskiego. Obchody Święta Plonów rozpoczął korowód wieńców dożynkowych. Przejście przez bramę symbolizowało zakończenie tegorocznych zbiorów. Święto było również okazją, by podziękować rolnikom za ich pracę. Po uroczystej Mszy Świętej nastąpiło poświęcenie wieńców, rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie odznaczeń dla zasłużonych rolników. Podczas dożynek Powiat Łukowski przygotował stoisko wspólnie z Muzeum Regionalnym w Łukowie, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Zespołem Jagódki ze Zdżar. Odwiedzający stoisko mogli spróbować swojskiego smalcu z chlebem i ogórkiem, wybić pamiątkową monetę, obejrzeć wystawę rodziny Ciecieszowskich, ekspozycję łukowskich amonitów  lub wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody niespodzianki.