W dniu 10 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie odbyła się konferencja wpisująca się w cykl wydarzeń związanych z obchodzonym w miesiącu marcu Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którą zorganizowali wspólnie: Instytut Pamięci Narodowej Oddział Lublin, Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Tadeusz Brzozowski, I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie oraz Muzeum Regionalne w Łukowie.
Podczas konferencji został wygłoszony przez dr Justynę Dudek z Instytutu Pamięci Narodowej Odział Lublin wykład pt. „Podziemie antykomunistyczne w latach 1944 – 1956 na Lubelszczyźnie”. Po naświetleniu tła wydarzeń Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Tadeusz Brzozowski opowiedział kilka historii z terenu naszego powiatu, m. in. o ataku na Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, przeprowadzonym z sukcesem przez Juliana Wocha „Białego” w dniu 24 stycznia 1946 r. oraz o bezprecedensowo długim ukrywaniu chor. Antoniego Dołęgi ps. „Kulawy Antek” przez mieszkańców gminy Trzebieszów. Obecność Antoniego Dołęgi na terenie tej gminy potwierdzono jeszcze w roku 1979 (na podst. kilku przekazów ustnych nawet na początku lat 80-tych XX wieku), a więc na długo po śmierci w 1963 roku Józefa Franczaka „Lalka” – uznawanego za ostatniego żołnierza podziemia antykomunistycznego.
Na zakończenie Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego ogłosił konkurs wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych skierowany do młodzieży biorącej udział w konferencji. Najbardziej aktywnym uczestnikom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Lubelski Oddział IPN oraz Powiat Łukowski.
Uczestnicy konferencji mogli również obejrzeć okolicznościową wystawę pt. ,,Wystawa prac chor. Antoniego Dołęgi oraz fotografii żołnierzy WiN Obwód Łuków”, autor wystawy: Ronald Werelich, opracowanie graficzne: Robert Wysokiński.