Narodowe czytanie 2022 z udziałem Muzeum Regionalnego w Łukowie

przez | 5 września 2022

3 września 2022 r. w parku przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyło się ,,Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej akcji, która odbywała się już po raz 11 były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wydarzenie promowało czytelnictwo na Ziemi Łukowskiej oraz przypomniało najważniejsze dzieła literatury polskiej z okresu zaborów. Jednym z czytających była kustosz naszego Muzeum p. Małgorzata Szczygielska. W związku z imprezą w Woli Okrzejskiej nasza placówka zaprezentowała także plenerową okolicznościową wystawę. „Ballady i romanse” wydane w 1822 r. to tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Łukowski, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.