150 rocznica Kolei Warszawsko – Terespolskiej

przez | 5 października 2016

Muzeum Regionalne w Łukowie, włączając się w organizację 6 Nocy Kultury, zaprasza do wzięcia udziału w obchodach 150 rocznicy Kolei Warszawsko – Terespolskiej, które odbędą się w dniu        21 października 2016 r. Z tej okazji chcemy Państwu zaproponować zwiedzanie dawnej „Lokomotywowni” – obecnie Stacji Utrzymania Taboru w Łukowie, sesję popularnonaukową, poświęconą historii kolejnictwa na Ziemi Łukowskiej oraz zwiedzanie wystawy pt. „Stoi na stacji lokomotywa…”. Wszystkich zainteresowanych (młodzież, grupy szkolne oraz pozostałe osoby) prosimy o zgłaszanie udziału w tych wydarzeniach w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie lub pod numerem tel. (25) 798-27-16. Liczba miejsc w autokarze, który przewiezie uczestników do budynku dawnej „Lokomotywowni”, jest ograniczona. Udział w wycieczce jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program:

godz. 11.15 – zbiórka na przystanku przed budynkiem Poczty Polskiej w Łukowie, gdzie będzie podstawiony autokar dla uczestników wycieczki.

godz. 11.30 – zwiedzanie „Lokomotywowni”.

godz. 13.00 – sesja popularnonaukowa poświęcona historii kolejnictwa na Ziemi Łukowskiej – aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

godz. 14.00 – wernisaż wystawy pt. „Stoi na stacji lokomotywa…” – gmach Muzeum Regionalnego w Łukowie.