Archiwum dnia: 30 czerwca 2021

Projekt pszczelarski w Muzeum Regionalnym w Łukowie

W Muzeum Regionalnym w Łukowie odbywają się lekcje muzealne o pszczelarstwie. Projekt ten jest realizowany we współpracy z TPZŁ i firmą Syngenta. Muzeum w ramach projektu oferuje: zwiedzanie wystawy, prelekcję o pszczelarstwie na Ziemi Łukowskiej, oglądanie filmu edukacyjnego.

„Opowiedz nam historię …” wspomnienia mieszkańców Powiatu Łukowskiego

W ramach akcji „Opowiedz nam historię …” ogłoszonej przez Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej do zbiorów naszego muzeum wpłynęło kilka ciekawych prac. Wspomnienia te są dla nas bardzo ważne, ponieważ opisują sytuacje, miejsca i osoby związane z Ziemią Łukowską. Będziemy przechowywać te opowieści, aby ocalić je od zapomnienia i zachować dla następnych pokoleń. To właśnie wspomnienia indywidualnych osób tworzą historię regionu, a później całego państwa.