Finały Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn pod patronatem Starosty Łukowskiego sezon 2016/2017

przez | 25 kwietnia 2017

22 kwietnia br. w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbyły się finały Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn pod patronatem Starosty Łukowskiego sezon 2016/2017. W finale zmierzyły się drużyny Gminy Łuków i Starostwa Powiatowego w Łukowie. Wynikiem 3 : 1 zwyciężył zespół reprezentujący Gminę Łuków. Było to już piąte z rzędu zwycięstwo tej ekipy w tych rozgrywkach. Trzecie miejsce zajęła drużyna Dragona Wojcieszków, która w meczu o brązowy medal pokonała Absolwenta Strzyżew 3 : 0. W lidze startowało łącznie 8 zespołów.

Organizatorem rozgrywek był ULKS Dragon Wojcieszków oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszowie, a głównym koordynatorem rozgrywek był Kamil Zbietka. Instytucjami wspierającymi ligę było Starostwo Powiatowe w Łukowie oraz Muzeum Regionalne w Łukowie. Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki, a zwycięscy dodatkowo nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gmina Łuków
2. Starostwo Powiatowe Łuków
3. Dragon Wojcieszków
4. Absolwent Strzyżew
5. Young Eagles Łuków
6. Zakłady Mięsne Łuków
7. Gmina Adamów
8. Aves Stoczek Łukowski

Zwycięską drużynę Gminy Łuków reprezentowali: Sławomir Bojar, Łukasz Borkowski, Piotr Jurek, Andrzej Konieczny, Tadeusz Kleszcz, Andrzej Litwin, Michał Łukasik, Michał Nurzyński, Artur Paszkiewicz, Maciej Przeździak, Jarosław Rola, Tomasz Rola, Robert Samujło, Marcin Wróbel, Bogdan Wiącek i Marcin Zabłocki. Organizatorzy dziękują wszystkim startującym w PALPS drużynom za udział w rozgrywkach, a także zapraszają do uczestnictwa w kolejnym sezonie ligi piłki siatkowej.