Otwarcie wystawy „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest” 100-lecie Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

przez | 22 lutego 2021

Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z Parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie przygotowało wystawę pt. „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest” na 100-lecie Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Wystawa znajduje się w budynku poklasztornym na pierwszym piętrze w sali nr 17. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się w najbliższy czwartek (25 lutego) o godz. 10:00. Patronat honorowy nad wystawą objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Z powodu pandemii spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wezmą w nim udział min. Bp Grzegorz Suchodolski oraz przedstawiciele instytucji diecezjalnych, lokalnych samorządów, instytucji kultury, a także łukowscy duszpasterze. Organizatorzy zapraszają na nie także członków przykościelnych Rad Parafialnych oraz te osoby, które dla potrzeb wystawy udostępniły ze swoich zbiorów fotografie i inne przedmioty kultu religijnego. Dla wszystkich chętnych zobaczyć tą wyjątkową ekspozycję, będzie ona dostępna od najbliższej niedzieli po każdej Mszy Świętej. Jednocześnie przy okazji zwiedzania wystawy można będzie jeszcze nabyć książkę pt. „Miłosierny” autorstwa Małgorzaty Szczygielskiej, poświęconą łaskami słynącej zabytkowej figurze Jezusa Miłosiernego – Frasobliwego z kościoła pobernardyńskiego. Wystawa będzie dostępna do końca roku i można będzie ją zwiedzać indywidualnie lub w małych grupach w terminach ustalonych z kancelarią parafialną.