Święto Odzyskania Niepodległości z Muzeum Regionalnym w Łukowie – tworzymy kotyliony, czyli warsztaty w barwach biało-czerwonych

przez | 26 października 2022

Zbliża się Dzień Niepodległości, a wraz z nim uroczystości, podczas których pewnie przydadzą się Państwu piękne, samodzielnie wykonane przez Państwa kotyliony.      A może będą Państwo chcieli podarować kotylion bliskiej osobie?

Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału                   w warsztatach muzealnych tworzenia kotylionów, będących jednym z patriotycznych symboli Polaków. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli również  okazję zobaczyć prezentację pt. ,,Odzyskanie niepodległości w Łukowie – zdjęcia i dokumenty ze zbiorów Muzeum Regionalnego”, a także poznać tło historyczne wydarzeń towarzyszących odrodzeniu się państwa polskiego w 1918 r. (ze szczególnym uwzględnieniem miasta Łukowa i Ziemi Łukowskiej). Zajęcia pozwolą poznać najważniejsze polskich tradycje narodowo-patriotyczne kształtujące postawę świadomego obywatela. Zapraszamy zarówno tych, którzy już są ekspertami od robótek ręcznych, jak i tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sil w tej dziedzinie! Ze swej strony zapewniamy materiały do tworzenia kokard narodowych i fachową pomoc. Koszt warsztatów od uczestnika – 7 zł. Zajęcia odbywały się będą w muzeum od 2 do 10 listopada 2022 r. Szczegóły pod numerem telefonu (25) 798 27 16 lub w gmachu muzeum.

Fotografia: Uczestnicy rozbrajania Niemców w Łukowie w dniu 11.11.1918 r. Organizacja POW w Łukowie.