Trwają warsztaty wielkanocne z Muzeum Regionalnym w Łukowie – fotogaleria

przez | 6 kwietnia 2022
Jak co roku w Muzeum Regionalne w Łukowie w okresie przedświątecznym odbywają się warsztaty wielkanocne. W tym roku pod czujnym okiem instruktorek: Edyty Sak, Wioletty Szczygielskiej, Bożeny Domiańczyk oraz Małgorzaty Szczygielskiej uczestnicy warsztatów tworzą wielkanocne pisanki, tradycyjne palemki oraz wiosenne kwiaty z bibuły. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, do tej pory z oferty placówki skorzystało blisko 800 osób.

Codziennie w muzeum gościmy inną grupę, a także odwiedzamy szkoły, przedszkola, placówki oświatowe i świetlice wiejskie oraz dzielnie przygotowujemy się do świąt!

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia kolorowej dekoracji do wielkanocnego koszyczka. Motywują uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijają zdolności plastyczne i manualne, a także angażują do wspólnej aktywności.

Dziękujemy za waszą obecność i świetną zabawę.