Warsztaty bożonarodzeniowe pt. ,,Święta tuż, tuż…” z Muzeum Regionalnym w Łukowie

przez | 19 listopada 2021

Muzeum Regionalne w Łukowie w okresie przedświątecznym zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych pt. ,,Święta tuż, tuż”. Tegoroczne zajęcia z powodu remontu budynku muzeum odbędą się formie wyjazdowej i zostaną przeprowadzone w świetlicach, szkołach i placówkach oświatowych w dniach 29 listopada21 grudnia 2021 r. Jak co roku będzie to okazja do stworzenia pięknych dekoracji choinkowych z kolorowego opłatka, a także wysłuchania opowieści o dawnych obrzędach i zwyczajach świątecznych.

Ze swej strony zapewniamy niezbędne materiały, pomoc i fachową poradę. Warsztaty poprowadzi pani Edyta Sak. Na zgłoszenia czekamy w gmachu muzeum lub pod telefonem (25) 7 98 27 16. Koszt zajęć – 5 zł od osoby.

Serdecznie zapraszamy.

Światy, gwiazdy i kołyseczki z opłatka
Dekoracje z opłatka wieszane tradycyjnie wraz z jabłkami i orzechami pod sufitem (pod gałązką jedliny lub słomianym pająkiem) to jedne z najstarszych ozdób bożonarodzeniowych jakimi przystrajano domy w okresie świąt Bożego Narodzenia, w czasach nim do naszych domów zawitała choinka. Na warsztatach z delikatnych opłatków wykonać można delikatne światy – kuliste formy przestrzenne, małe kołyseczki i gwiazdy.